Дарчий договір повинен бути оформлений у письмовій формі та посвідчений нотаріально.

Як стало відомо Domik.ua, при укладенні договору на нерухоме майно необхідно дотримуватися певної процедури, встановленої законом.

Як зазначено у статті 719 Цивільного кодексу України, угода, яка свідчить про дарування нерухомості, має бути оформлене у письмовій формі. Після підписання договір зобов‘язаний завірити нотаріус.

У разі передачі іншій особі майнових прав на нерухомість також передбачено підписання договору. Якщо порушені стандарти, встановлені правовими нормами для даного угоди, угода може бути визнана незаконною і скасована. Договір також визнається недійсним, якщо сторони не дотримувалися вимог запевнення, документів нотаріально. У разі встановлення даних порушень, одержувач дару зобов’язаний повернути або компенсувати вартість дарунка дарувальнику.

Як свідчить стаття 720 Цивільного кодексу України нерухоме майно, яким володіють діти, наприклад, в новобудовах під Києвом від забудовника, на відміну від продажу, не може бути віддано в дар за бажанням їх батьків, усиновителів чи опікунів.

Згідно з нормами закону, дарчий договір на нерухомість укладається за місцем локації об‘єкта нерухомого майна, або за місцем реєстрації одного з представників сторін угоди.

Одержувачу дару разом з правами на нерухомість переходить право власності на земельну ділянку, де розташований об’єкт. Така норма зазначена у статті 120 Земельного кодексу України.