Сполучені Штати Америки виділяють Естонії, Латвії та Литві близько 170 мільйонів доларів на допомогу в галузі оборони, повідомляється на сайті Білого дому.

“Сполучені Штати планують надати близько 100 мільйонів доларів на придбання великокаліберних боєприпасів та 70 мільйонів доларів на підготовку і програми з оснащення Балтійських країн з метою зміцнення потенціалу національних армій або сил безпеки на державному рівні в Естонії, Латвії та Литві”, – йдеться у повідомленні.

Також США продовжують покращувати оборонну та безпекову інфраструктуру в країнах Балтії, зміцнювати їхні державні зусилля зі зміцнення стійкості країн та нарощувати оборонні спроможності за допомогою програм з безпеки.

У зв’язку з цим зазначається, що країни Балтії щорічно отримують 3,5 млн дол. відповідно до Міжнародної програми військового навчання та підготовки.

Зазначимо, що вчора, 03 квітня, президенти трьох країн Балтії на зустрічі в Білому домі 3 квітня попросять президента США Дональда Трампа зробити більше для стримування Росії.

Також на цій зустрічі президент США Дональд Трамп підтвердив свій намір вивести американські війська з Сирії і відправити війська на південний кордон з Мексикою: “Я хочу вийти (з Сирії, – ред.). Я хочу повернути наші війська додому, я хочу почати відновлення нашої нації”, – сказав Трамп.

Тож можна прийти логічного висновку, що від тепер Трамп має намір протистояти Кремлю чужими силами…

За матеріалами закордонних ЗМІ Тарас Боднар