Попри те, що нинішній президент Польщі Анджей Дуда є внуком полеглого на Прикарпатті «бандерівця» і попри попереджуючі заяви багатьох польських політиків та журналістів про те, що нині у цій державі, що є справжнім лобістом України в ЄС та світі, відчутно посилилася робота кремлівських провокаторів, тому у Польщі зареєстрували законопроект про визнання ОУН та УПА винними у геноциді поляків. Ініціатором стала опозиційнв Польська селянська партія.

11 липня у Польщі можуть оголосити Днем пам’яті жертв геноциду, який здіснили ОУН-УПА на Східних кресах ІІ Речі Почполитої. Про це повідомило «Польське радіо» з посиланням на відповідний законопроект Польської селянської партії, який надійшов до Сейму.

Зазначено, що це вже третій такого типу проект, що знаходяться у польському парламенті.

У ньому наголошено, що «організований і масовий вимір Волинського злочину має характер етнічної чистки і ганоциду», а в 1942–1945 роках на території Волині і Східної Галичини «жертвами злочину стали 100 тисяч невинних польок і поляків, включно з дітьми».

«11 липня 2016 року виповнюється 73 річниця апогею хвилі злочину, який на Східних кресах здійснили: Організація українських націоналістів і підрозділи Української повстанської армії», – йдеться у тексті.

Автори проекту наголошують також на тому, що останніми роками у Західній Україні помітне зростання популярності Степана Бандери та УПА.

«При повному мовчанні Києва і Варшави, в містах постають пам’ятники Бандері, його ім’ям називають площі і вулиці, проходять марші його пам’яті. І, разом з тим, – за невеликими винятками – в Україні блокуються намагання увічнити жертви терору УПА», – наголошується у постанові.

Інші два проекти щодо 11 липня раніше склали депутати від партії Кукіз’15 та партії «Право і справедливість».

Нагадаємо, у квітні 2015 року Сенат Польщі відмовився засуджувати історичну спадщину ОУН-УПА.

Підготував Тарас Боднар