Солідарно з британськими партнерами та трансатлантичними союзниками, і в координації з країнами ЄС, Україна прийняла рішення про висилання 13 російських дипломатів з тих небагатьох, що залишилися, повідомив Петро Порошенко, що суперечить заяві Ірини Геращенко, яка повідомляла, що Україна жодного дипломата країни-агресора не висилатиме…

Україна депортує зі своєї території 13 російських дипломатів. Про це в понеділок, 26 березня, заявив президент Петро Порошенко, повідомляє прес-служба глави держави.

“У відповідь на цинічну хімічну атаку в Солсбері (Великобританія) Україна, в дусі солідарності з нашими британськими партнерами та трансатлантичними союзниками, і в координації з країнами ЄС, прийняла рішення про видворення з української території 13 російських дипломатів з тих небагатьох, що залишилися. А, як відомо, наші дипломатичні відносини з РФ де-факто заморожені”, – йдеться в заяві Порошенка.

За його словами, Росія вкотре підтвердила своє зневажливе ставлення не тільки до суверенітету незалежних держав, але і до цінності людського життя.

“Україна відчуває це щодня в анексованому Криму і на Донбасі. Тому, як ніколи, важливо не обмежуватися символічними жестами. Наступний крок – збільшення ціни для Москви за вчинені міжнародні злочини, включаючи посилення персональних, фінансових і економічних санкцій”, – підкреслив президент.

Він також додав, що “наша зспільна відповідь Кремлю і надалі має бути рішучою і жорсткою для недопущення нових людських трагедій і забезпечення поваги до норм міжнародного права”.

Раніше повідомлялося, що США і ряд європейських країн 26 березня оголосять про висилання російських дипломатів через отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля та його дочки в британському Солсбері. Незабаром у Чехії заявили, що у зв’язку зі “справою Скрипаля” мають намір висилати з країни не дипломатів, а “незадекларованих шпигунів”, які працюють під дипломатичним прикриттям.