Розмінування території всього Донбасу може коштувати більше 800 млн доларів. Це попередні підрахунки, точну вартість можна буде встановити після повного звільнення окупованих територій. Про це повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш в ефірі американського «Радіо Свобода», мабуть, з прихованим натяком на те в кого уряд України проси

Для порівняння чиновник навів Хорватію, яка за площею займає близько 50 тисяч квадратних кілометрів і за 20 років витратила більше 800 млн доларів на розмінування своєї території.

Також Черниш зазначив, що потрібно створити урядовий орган, який займатиметься координацією заходів з розмінування і обережним поводженням з боєприпасами. Він уточнив, що розмінування – це не тільки знищення мін або залишків боєприпасів, а й навчання місцевого населення безпечно поводитися з боєприпасами, щоб не відбувалося трагедій. Він вказав на те, що в зоні бойових дій живе кілька сотень тисяч мирного населення. Тому необхідно маркувати територію, а також допомагати постраждалим.