Український уряд спонукає людей озброюватися будь-якими способами, оскільки силові органи в екстреній ситуації не в змозі їм допомогти. При цьому кожному, хто придбає незареєстровану зброю, загрожує кримінальна відповідальність.

Ці проблеми обговорювались на прес-конференції «РИА Новости Украина». На думку президента Всеукраїнської асоціації операторів ринку Сергія Шабовти, сьогодні є два світи – люди, яких зброєю нагороджують і які її застосовують, відстрілюючись від простих громадян(як в історії з нардепом Пашинським), і інший світ – звичайні громадяни, які ходять вулицями абсолютно незахищені. У них немає зброї, їх не може захистити правоохоронна система, а кримінал при цьому розперезався. Експерт відзначив, що насправді зареєстрована зброя дисциплінує власників.

У країні немає закону про зброю громадянського призначення, а він необхідний. Тому сталося найстрашніше: вчорашні законослухняні громадяни сьогодні звернули свій погляд на ринок нелегальної зброї, зауважив він. Представник Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко заявив, що відсутність закону про зброю – це не проблема, а біда суспільства.

Проблема ж у тому, що народні депутати не збираються визнавати наявність такої біди і щось з нею робити. На думку експерта, органи державної влади всіма силами намагаються використовувати антизбройну риторику для того, щоб, як їм здається, убезпечити себе від можливих народних хвилювань з використанням зброї. За словами Юрія Гаврилечка, відсутність закону про зброю і можливість легально захистити себе провокує законослухняних громадян використовувати будь-які способи для захисту, і держава тут виступає в ролі глобального провокатора. Робиться це для того, щоб всі громадяни так чи інакше стали незаконослухняним.

Експерт наголосив, що мова про вільний продаж зброї не йде, його не продаватимуть, як хліб і молоко. Але держава намагається зомбувати суспільство, провокуючи злочинців і збільшуючи кількість смертей від нелегальної зброї, тому що протидіяти їм нічим, підсумував він.