На тлі рішення Комітету громадянських свобод Європейського парламенту підтримати візову лібералізацію для Грузії, доповідач ЄП з питань безвізового режиму Марія Габріел заявила, що зробить все для того, щоб межинституциональный діалог в ЄС за безвизу для України відбувся ще в лютому, а не в квітні.

«Спочатку, як ви знаєте, ми домовилися про механізму призупинення. Він буде поставлений на голосування на пленарному засіданні в лютому разом з питанням Грузії, і моя мета полягає в тому, щоб почати тріалог (між Радою ЄС, Єврокомісією та Європарламентом щодо безвізового режиму для України) як можна швидше. Це означає, що я буду продовжувати тиск на Раду, щоб мати перший тріалог не в квітні, а в лютому», — цитує її Радіо Свобода.

При цьому, відповідаючи на уточнююче питання, чи може безвиз для України заробити в квітні-травні, Габріел запевнила, що робить для цього все можливе.

«Ми робимо все, що можемо, для цього, ви мене добре знаєте», — сказала вона, додавши, що точної дати зараз назвати не може.

Раніше повідомлялося, що комітет Європейського парламенту з громадянським свободам і внутрішніх справ (LIBE) схвалив безвізовий режим з країнами ЄС для громадян Грузії.

Нагадаємо, 15 грудня 2016 року Європейська Рада підтримала безвиз для громадян Грузії та України. Незабаром стало відомо про перенесення розгляду безвиза для України на нову дату.

У той же день лідери Євросоюзу, незважаючи на опозицію ряду держав, погодились з ініційованими Нідерландами пропозиціями щодо умов завершення ратифікації в країні Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Згідно з пропозиціями нідерландської сторони, угода про асоціацію з Україною не є етапом на шляху до членства в ЄС зараз або в майбутньому, не включає гарантій колективної безпеки, не веде до будь-яких форм обов’язкового військового співробітництва та не дозволяє українцям працювати в ЄС.

Також Україна не отримає додаткового фінансування і повинна зробити все від неї залежне для боротьби з корупцією.